مقررات لازم برای ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

مقررات لازم برای ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

هر شرکتی که در منطقه ی آزاد تجاری ثبت شده باشد چنانچه مرکزیت اصلی این شرکت نیز در منطقه ی ثبت شرکت ، باشد یک شرکت ایرانی است. هر شرکت در کشورهای خارجی که در کشور خود یک شرکت قانونی به حساب بیاید می تواند به وسیله ی شعبه یا نمایندگی خود در منطقه ی آزاد تجاری اقدام به فعالیت اقتصادی کند. شرکت هایی که عموما در این مناطق ثبت می شوند بر دو قسم هستند: شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود. کلیه ی شرکت ها و موسسه های غیرتجاری بیان شده در قانون ایران به شرط قانونی بودن فعالیت شان می توانند در منطقه ی آزاد تجاری به ثبت برسند.

روند ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری عموما به این صورت است:

۱٫ تهیه ی مدارک لازم جهت ثبت شرکت از سازمان منطقه آزاد تجاری موردنظر
۲٫ تکمیل مدارک و فرم های مورد نظر و ارائه ی آن ها به سازمان مناطق آزاد
۳٫ دریافت تاییدیه
۴٫اجاره کردن دفتر مورد نظر برای شرکت به همراه کدپستی
۵٫ ثبت شرکت مورد نظر

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری به این شرح است: اساسنامه ی شرکت مورد نظر، اظهارنامه ی ثبت شرکت ، صورت جلسه ی مجمع عمومی موسسین شرکت، جواز شروع به کار و فعالیت ، صورت جلسه ی اولین جلسه ی تشکیل شده توسط هیئت مدیره و نهایتا ارائهی گواهی بانکی از یکی از بانک های معتبر منطقه ی تجاری .مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری حدودا ۷ روز است.

فواید ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

فواید: برخورداری از معافیت مالی در بازه زمانی ۱۵ سال، کمک به اشتغال زایی در این مناطق، کمک به رونق اقتصاد در ایران در جهت حرکت به سوی اقتصاد باز، رفت و آمد بدون نیاز به داشتن گذرنامه ی شرکای خارجی، تجارت آسان بدون احتیاج به عملیات اداری پیچیده. در مقالات بعدی در مورد ثبت شرکت و مزایای آن بر اقتصاد کشور بحث خواهیم کرد.


برچسب ها: 

تاریخ: 
محتوا:  مقررات لازم برای ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری
5
star star star star star

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد