ثبت علامت تجاری (لوگو)

ثبت علامت تجاری (لوگو)

چرا علامت تجاری (لوگو) خود را ثبت کنیم؟
همیشه برند و برندینگ ستون یک کسب و کار و به لحاظ تداوم در تجارت یک نام یا نشان ماندگار بسیار مهم است. از این رو شرکت ها و اشخاص بسیاری هستند که تلاش دارند تا نام و نشانی که برایش برنامه ریزی کرده اند به سلامت به مسیر موفقیت و پیشرفت خود ادامه دهد. نام و نشان خود را به ثبت می رسانند. ثبت علامت تجاری فقط به ثبت رسیدن آن نیست، قوانین استفاده، نگهداری و مسائل آن بسیار مهم می باشد. از این رو گروه وکلای ثبت مدیران تلاش کرده است تا اطلاعات دقیق و مهمی نسبت به ثبت علامت تجاری، ثبت برند، ثبت لوگو، ثبت نام تجاری و دیگر موارد به موکلین خود اطلاع رسانی و در صورتی که آنها نیاز به ثبت علامت تجاری داشتند، از مرحله ۰ تا ۱۰۰ آنها را راهنمایی و مجری باشد.
علامت تجاری نشانی است که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص/بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه‌ها با اشخاص متمایز نماید.
مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری
شخصی :
کپی شناسنامه
کپی کارت ملی
کپی پروانه کسب
نمونه برند طراحی شده ۶*۶
ارائه کارت بازرگانی به نام خود شخص برای علامت تجاری که حروف لاتین بکار رفته است.
شرکتی :
کپی کلیه مدارک شرکت
آگهی و روزنامه تاسیس شرکت و هرنوع تغییرات
مجوزهای لازم
جواز تاسیس
پروانه بهره برداری (تولید یا صنایع)
پروانه اشتغال به کار رئیس هیئت مدیره یا مدیرعامل
کارت بازرگانی در صورتی که داخل علامت تجاری حرف لاتین بکار رفته باشد
کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
یک نمونه از برند طراحی شده ۶*۶
نکات :
زمان مورد نیاز جهت ثبت علامت تجاری شخصی و شرکتی
دوماه از مرحله تکمیل مدارک و شروع به کار
چهار ماه و نیم تا صدور پروانه ۱۰ ساله اولیه (در این مرحله کل کار انجام شده است)
مراحل ثبت علامت تجاری توسط ثبت مدیران :
تنظیم قرارداد و امضاء وکالتنامه توسط موکل (جهت انجام امور اداری ثبت علامت تجاری)
بررسی دقیق مدارک، اطلاعات و شرایط موکل برای ثبت علامت تجاری
اگر نیاز به استعلام باشد، و موکل درخواست استعلام را بدهد ابتدا قبل شروع شدن پروسه ثبت علامت تجاری، برند استعلام می کنیم.
با توجه به مدارک و مجوزهای لازم ظرف ۲ الی ۳ روز کاری روی سیستم اداره ثبت مالکیت صنعتی ارجاع شده و پرونده بصورت رسمی تشکیل می شود. (پس از تشکیل پرونده حدودا تا مرحله بعدی ۲ ماه فرصت نیاز است)
در مرحله قبلی با تشکیل پرونده و ارجاع کارشناس اداره مالکیت صنعتی، نتیجه کارشناسی و وضعیت پرونده پس از ۲ ماه مشخص می شود، حالت های زیر معمولا در این مرحله رخ می دهد
تایید : پرونده و اطلاعات هیچ نقصی ندارد، مقایرت و مشابهت ندارد و برای صدور آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری اقدامات بعدی انجام می شود. توجه داشته باشید ثبت علامت تجاری نیاز به ۳ آگهی دارد که این مرحله اولین آگهی خواهد بود.
خوب در این مرحله باید روزنامه رسمی انجام شود، یعنی درخواست تایید شده پرونده شما در روزنامه های کثیرالانشار چاپ می شود. توجه داشته باشید صدور روزنامه رسمی حدود ۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد.
پس از صدور روزنامه رسمی اول ۱ ماه زمان برای اعتراضات وجود خواهد داشت تا اگر کسی ادعایی در خصوص علامت تجاری مورد درخواستی شما داشته باشد اعتراض خود را اعلام کند.
در حال حاضر ۳۰ روز گذشته و هیچ اعتراضی نبوده است، در این زمان همه چیز آرومه و خیلی سریع درخواست آگهی دوم را می دهیم. آگهی دوم به معنی داشتن شماره ثبت علامت تجاری است. و تقریبا %۹۰ کار انجام شده است.
آگهی دومی که گرفته شد و مشکلی هم نداشت سریعا برای چاپ در روزنامه رسمی کثیر الانشار اقدام می شود. (تا این مرحله روزنامه رسمی دوم انجام شده است)
۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد تا روزنامه رسمی داخل سایت قابل پیگیری و بصورت کامل چاپ شده باشد.
با ارسال روزنامه رسمی دوم از طریق وکیل درخواست آگهی انحصاری ۱۰ ساله ثبت علامت تجاری را به اداره مالکیت صنعتی می دهیم.
پس از ۲ الی ۳ روز کاری پرونده بصورت کامل انجام شده و آماده تحویل به موکل می باشد
چیزی در حدود ۵ الی ۶ ماه کل این پروسه به طول خواهد انجامید. (تصور کنید اگه قرار باشه این کارو خودتون انجام بدید)
رد کامل : پرونده دچار نقص است و قابلیت پیگیری ندارد.
نقص پرونده یا مشابهت : احتمال این وجود دارد مجوز، یا مدارک دچار مشکل شده باشد و یا تکمیل نباشد، در این مرحله نیاز است تا پیگیری شود و برای رفع نقص اقدام شود. و دیگر احتمالات که بصورت جزئی در این مرحله به شما اعلام می شود. پس از رفع نقض و مشکل مانند مرحله نوع ۱ که تایید بود عمل می شود. با این تفاوت که اطلاعات و مدارک تکمیل خواهد شد.


برچسب ها: 

تاریخ: 
محتوا:  ثبت علامت تجاری (لوگو)
5
star star star star star

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد