اهمیت اخذ کارت بازرگانی پس از ثبت شرکت

اهمیت اخذ کارت بازرگانی پس از ثبت شرکت

بر اساس قانون تجارت به مجوزی که به دارنده ی آن (شخص حقیقی یا حقوقی)  اجازه می دهد تجارت خارجی داشته باشد کارت بازرگانی می گویند. مدت اعتبار کارت بازرگانی یک سال است و با هر بار تمدید این کارت به مدت یک سال اعتبار خواهد داشت. بعد از ثبت شرکت تجاری مورد نظر لازم است اقدام به دریافت کارت بازرگانی کنیم به این ترتیب که در مرحله اول پلمپ دفاتر مالیاتی را دریافت می کنیم و سپس آدرس شرکت به اداره ثبت شرکت ها ارائه می شود و نهایتا اظهارنامه شرکت و اطلاعات شرکت و مدیر آن در سامانه ی اتاق بازرگانی وارد شده و سپس اقدام به دریافت کد اقتصادی می کنیم.

برای اقدام جهت صدور کارت بازرگانی باید به اداره کل ثبت شرکت منطقه مورد نظر مراجعه کنیم و درخواست اظهارنامه ثبتی و گواهی پلمپ دفاتر را داشته باشیم و بعد از آن به اتاق تعاون مرکز استان مورد نظر یا اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مراجعه کنیم و در آنجا به تکمیل پرونده و امضای کارت بپردازیم و نهایتا برای دریافت تایید نهایی به اداره کل بازرگانی استان موردنظر مراجعه نماییم. از جمله فواید داشتن این کارت می توان به واردات از منطقه آزاد تجاری، صادرات کالا، ثبت سفارشات و ترخیص کالا و اقدام برای حق العمل کاری در گمرک اشاره کرد.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده جهت صدور کارت بازرگانی

از جمله شرایط عمومی برای دریافت کارت بازرگانی می توان به حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و کارت پایان خدمت و حداقل ۲۳ سال سن اشاره کرد و مدارک لازم نیز به این شرح است: تقاضانامه صدور کارت، گواهی فعالیت، گواهی عدم سو پیشینه، سه قطعه عکس سه در چهار، فتوکپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه و مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت یا معافیت، دو نسخه اصل اظهارنامه در دفتر بازرگانی که توسط اداره ثبت شرکت به گواهی رسیده باشد، گواهی پلمپ دفاتر که از اداره ثبت شرکت ها دریافت می شود، فتوکپی صفحات سند مالکیت یا اجاره نامه دفتر کار و فتوکپی جواز تولید، گواهی اصل مفاصا حساب مالیاتی مربوطه بر اساس عدم مانعیت برای صادر شدن کارت بازرگانی در سال جاری.


برچسب ها: 

تاریخ: 
محتوا:  اهمیت اخذ کارت بازرگانی پس از ثبت شرکت
5
star star star star star

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد